FB stránka

Lucie – putovní foťák

Jsem Lucie z Kolínska a živým se jako redaktorka. Focení je součástí mé práce, fotím tedy většinou právě to, co musím. S putovním fotoaparátem jsem však chtěla zachytit snímky, na které jindy není čas. Tedy kromě osob také město nebo přírodu. A musím uznat, že ještě nikdy mi nepřišlo, že měsíc je proklatě krátká doba.

Co tě jako první napadlo, když se ti předchozí majitel ozval a oznámil ti, že si tě vybral?

Pípl mesenger a zjistila jsem, že jde o žádost o zprávu. Ten den jsem měla špatnou náladu, ale zpráva o možnosti mít putovní fotoaparát otočila mojí náladu o 180 stupňů. Bez váhání jsem s radostí přijala a těšila se na setkání s někým, kdo si vybral zrovna mě. Nejdřív jsem nevěděla, kdy bude možné se pro foťák zastavit, nakonec jsem to zařídila tak, abych mohla jet co nejdříve. Ačkoli zrcadlovku od Nikonu vlastním, děsně jsem se těšila.

Jak se ti se zrcadlovkou fotilo?

S foťákem se fotilo naprosto skvěle. Na to, že jde o základní řadu, možnosti byly neuvěřitelné. Mojí výhodou bylo, že s Nikonem kamarádím a tak jsem mohla rovnou fotografovat a ne se nejdříve seznamovat s funkcemi.

Stál ten pocit při předání dál za to, nebo by bylo lepší si foťák nechat?

Prvně stál za to okamžik předání od Petra mě. A vlastně už tehdy v jeho útulné kavárničce bylo rozhodnuto o tom, že foťák určitě předám a dokonce i o tom komu. Petr mi totiž prozradil, že původně psal jednomu mladému muži, který má zrovna malé miminko a nemá ho čím fotit. Jenomže se mu neozýval, tak zkusil napsat mě, já reagovala ihned a první vyvolený měl smůlu.

To nakonec mrzelo Petra i mě, a tak jsem si na něj vyžádala kontakt. Rozhodování bylo jasný. A pocit? Ten, komu jsem fotoaparát předala přijel se svoji rodinou a všichni byli moc sympatický. Pár slov a radost v jejich očích mě přesvědčila o tom, že chybu jsem rozhodně neudělala.

Byl někdy v tvém životě moment, který nebyla možnost vyfotit a lituješ toho?

Takových momentů je spoustu. Mnohdy lituju, že jsem daný okamžik nestihla zachytit. Ale ty, které opravdu stojí za to si uchovávám ve své mysli. Fotografie má obrovské kouzlo, ale ty nejdůležitější okamžiky nemám ukryté v albech, ale ve svém srdci.

Několik fotek, které Lucie pořídila