FB stránka

Projekty

My, děti války

Potom, co jsme s lidmi z Adry dokončili práci na knize My, děti slumu, jsem se nechal slyšet, že bych klidně znovu pomohl i s jiným, než bangladéšským projektem.
Netrvalo dlouho a ozval se mi Zbyněk, který má v Adře na starosti zahraniční projekty, a nabídl mi, zda bych s ním nechtěl jet na Blízký východ.
Asi dva týdny na to jsme spolu seděli v letadle do Erbílu v iráckém Kurdistánu.
Seběhlo se to rychle a v rychlém tempu to i pokračovalo. Za pár týdnů vývzva na HitHitu, pak druhá cesta na Blízký východ a za dalších pár měsíců byla kniha na světě. Ale to předbíhám…

My, děti slumu

Vždycky jsem dělal nekomerční fotoprojekty s přesahem. Místo modelek jsem před fotoaparát postavil lidi z okraje společnosti. Zajímala mě sociální problematika a chtěl jsem pochopit, proč se lidi ocitnou bez domova nebo proč se začnou živit vlastním tělem.

#NESOUDÍM

Už jsem udělal několik fotoprojektů, ale žádný doposud nešel tak hluboko k jádru věci.
Nyní mám poprvé pocit, že má ta práce smysl a že můžeme svůj život zlepšit.
Představuji vám projekt #NESOUDÍM.

Putovní foťák 2

Myslíte, že je možné poslat do oběhu mezi lidi úplně novou zrcadlovku a věřit, že jí nikdo neukradne či neprodá? Že jí bude používat 30 dní a pak jí opět pošle dál někomu náhodně vybranému? A myslíte, že je možné, aby se po jednom roce opět vrátil k původnímu majiteli?

Já jsem se rozhodl to zjistit a oslovil jsem společnost Megapixel, se kterou jsme vybrali 5 skvělých zrcadlovek značky Nikon.
Pojďme tedy společně poslat do světa 5 úplně nových strojů a uvidíme, co se stane.

BÝ-í-T bez talentu

Ukazuji domácí násilí v jeho plné surovosti. Tento foto-projekt odhaluje temná zákoutí našich úplně běžných životů. Je vzpomínkou, alarmem i nadějí.
Věřím také, že se podaří prohloubit povědomí o problematice a ženy se budou méně bát o problému mluvit.
Kde není tabu, není strach mluvit. A to je klíč!

Putovní foťák bez talentu

Myslíte, že je možné poslat do oběhu mezi lidi foťák za cca 30 000 Kč a věřit, že ho nikdo neukradne či neprodá? Že ho bude používat 30 dní a pak jej opět pošle dál někomu náhodně vybranému? A myslíte, že je možné, aby se po jednom roce opět vrátil k původnímu majiteli?

Sebevědomí bez talentu

Jak jsou na tom se sebevědomím české ženy?
Na tomto foto experimentu bych rád poukázal na zbytečné komplexy a nastínil jejich možná řešení.
Pojďme si ukázat, proč se těchto 7 hezkých žen tolik nenávidí.